O nas

Nadejszła wiekopomna chwila. Po 2 latach na blogspocie przechodzimy na własną domenę. Ten blog zostanie wkrótce zamknięty. Nie będzie już aktualizacji. Koniec. Od teraz zapraszam na


środa, 25 stycznia 2012

Tanio, ale czy dobrze? czyli burger kontra gołąbki.

Często zdarza się tak, że idąc przez miasto dopada nas głód, a w kieszeni brzęczą tylko miedziaki. Czy za 3 zł można zjeść coś poza chipsami? I czy tanio znaczy dobrze? Poniżej moja opinia na temat dwóch produktów za 3 zł i za 6 zł.

Za 3 zł, czyli pikantny kurczakburger w Mc Donald's. Kanapkę tę można zakupić w restauracjach Mc Donald's w tzw. strefie niskich cen. Bułka wielkości przeciętnej kajzerki, w środku: sałata i pikantny sos pomidorowy oraz kotlet z kurczaka. Dużo o tej kanapce napisać się nie da. Bułka miękka i gorąca, sałata chrupka, sos - lubię pikantne sosy, ale moim zdaniem sos węgierski podawany do hot dogów na stacjach Statoil bije ten McDonaldsowy na głowę. Kotlet - tutaj też szału nie ma. Dużo lepszy moim zdaniem jest kotlet wołowy podawany w Big Macach. Reasumując: najeść się tym człowiek nie naje, moim zdaniem kurczakburger za 3 zł to taki "lepszy rydz nic nic". Więcej na pewno nie zapłaciłbym za tę kanapkę. Raczej szukałbym promocji w Piekarni Pod Telegrafem.

Za 6 zł, czyli gołąbki w Sprincie. A dokładnie za 6,40 zł bo zdrożały. Jadłodajnie Sprint to takie typowe tanie jedzenie. Ceny oscylują między 5 a 12 zł średnio. Nie jadłem tam do tej pory nic poza owymi gołąbkami, więc nie oceniam tej sieci globalnie, a tylko to jedno danie. Gołąbki są dwa, wg tablicy z menu waga dania to 200 g. Gołąbki klasyczne - mięso z ryżem zawinięte w liść kapusty, podane z pomidorowym sosem. Sos bardzo poprawny, nie zapaćkany mąką, czuć pomidory. Same gołąbki są również smaczne - może mięso w nich nie jest tak bardzo wyczuwalne, jak lubię, ale smak w porządku. Ryż dobrze ugotowany, kapusta również - nie za twarda (nie ma problemu z pokrojeniem), nie za miękka (nie rozpada się), powiedziałbym, że tak jak być powinno.


Lokal czysty, obsługa miła, jedzenie podawane jest bardzo szybko. Następnym razem skuszę się na flaki i zobaczymy, czy pozytywnie mnie zaskoczą.

Na co więc wydać 6 zł? Na gołąbki czy dwa kurczakburgery? To już musicie rozstrzygnąć sami wg własnego smaku - "wagowo" obie potrawy stoją mniej więcej na tym samym poziomie. Musicie zdecydować czy wolicie fast food czy prawie domowe jedzenie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czytaj także:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...