O nas

Nadejszła wiekopomna chwila. Po 2 latach na blogspocie przechodzimy na własną domenę. Ten blog zostanie wkrótce zamknięty. Nie będzie już aktualizacji. Koniec. Od teraz zapraszam na


wtorek, 28 sierpnia 2012

Aschette na tropie, czyli Bar Parkowy w Myślenicach

Dzisiaj kolejna recenzja nadesłana przez Aschette. Tym razem relacja z myślenickiego Baru Parkowego, gdzie Aszka jadła MIĘSO (!!!) i nie tylko. Zapraszam do lektury:


Nie wiem ilu z Was miało okazje być - w oddalonych od Krakowa około 35 kilometrów - Myślenicach, ale Ci którzy jeszcze się tam nie zjawili, powinni naprawić swoje niedopatrzenie – chociaż by ze względowi kulinarnych.
Ostatnio zauważyłam, obserwując gusty gastronomiczno-kulinarne moich znajomych, że coraz częściej na wypadach poza domem mamy ochotę właśnie na domowe jedzenie. Kiedyś wychodząc do restauracji czy nawet do kebabowni – zamawiało się głownie to czego w domu z różnych względów zrobić się nie mogło, czy nie chciało – bo było to zbyt czaso i pracochłonne. Teraz ten trend się zmienia – zaczynamy szukać domowego jedzenia na mieście, bo obiady z prawdziwego zdarzenia jemy coraz rzadziej. Też macie takie odczucia?
W każdym razie – ja wiedziona potrzebą znalezienia domowej kuchni i zjedzenia domowego obiadu - będąc na wycieczce w Myślenicach trafiłam do Barku Parkowego. Jak sama nazwa wskazuje bar znajduje się w parku, na terenie Zarabia – rekreacyjnej części Myślenic. Jednym z powodów dlaczego właśnie tam, a nie gdzie indziej postanowiłam zjeść był fakt, że przed barem stała cała masa…uwaga…motorów w typie Harley Davidson! Niezły widok! Dopiero potem okazało się, że Bar Parkowy to właśnie niepisany bar motocyklowy oraz, że cała rodzina właściciela kocha motory i wszystko co ich dotyczy. Tak więc –Panowie motocykliści (i Panie!) – przybywajcie!



Wracając do jedzenia. W środku baru – czystko i schludnie, chociaż skromnie, na tyłach piękny ogródek z grillem. Tam właśnie się udaliśmy. Menu bardzo bogate – wszystkie potrawy począwszy od jajecznicy po nawet frytki…na zdjęciach. I słusznie, bo je się też oczami. Ceny drugiego dania średnio od 10 zł do 22 zł (o ile dobrze pamiętam), zupy w okolicy 5 zł.
Zamawiamy po licznych debatach.
Ostatecznie padło na dania dnia czyli rybę morszczuk i łosoś w sosie szpinakowym z frytkami i sałatkami oraz kotlet z piersi kurczaka (tak – jadłam mięso!) i analogiczne dodatki.

Danie dnia z rybami w roli głodnej - bardzo dobre – ryba świetnie przyrządzona i przyprawiona. Najlepszy jednak sos ze szpinakiem, czosnkiem - świeży, pachnący…podkradłam go co chwila, bo idealnie pasował też do piersi z kurczaka. Duża ilość frytek i wspaniałe surówki – 4 rodzaje – marchewka, czerwona kapusta, biała kapusta i biała kapusta z kukurydzą i dodatkami. Ilość serwowanych sałatek jest imponująca, tu nikt niczego nie skąpi, nie odmierza gramatury, dostajesz tyle ile się mieści na talerzu – a na sałatkowym zmieściło się naprawdę dużo.



Danie z piersią kurczaka w roli głównej też spisało się na medal. Jedyny zarzut jaki mam – to fakt, że kotlet panierowany był tłusty od oleju (serwetka mi raz dwa rozwiązała sprawę, bo odsączyłam co trzeba), za to wiem, że kotlet był świeżo bity, bo słyszałam!!! :)



Cena cena dnia 15 zł, dania z piersią z kurczaka – 18 zł.
Jeszcze słów kilka o przemiłej obsłudze. Przy takiej ilości zamówień i klientów Pani kelnerka była dla nas bardzo mila i poświeciła nam swój czas i uwagę, zresztą nie tylko nam, ale każdemu. Strasznie fajna sprawa, jak ktoś nie pracuje za karę, a do tego jeszcze ma ochotę komuś doradzić - tak właśnie trafiło na nasz stół danie dnia, bo w menu go nie było. Wiadomo – danie dnia to musi być coś zaskakującego. I tak właśnie było.
Z czystym sercem polecam Bar Parkowy każdemu z motorem, skuterem, samochodem a także tym którzy na nogach przemierzają świat, pod jednym jednak warunkiem – dużego głodu i chęci do dobrego jedzenia! Bo innego tam nie mają! Pozdrawiam!!!

BAR PARKOWY, MYŚLENICE-ZARABIE, UL. PARKOWA 1G


Tekst i zdjęcia: Aschette




1 komentarz:

  1. Polecam Parkową, jedna z lepszych jadlodajni w Myślenicach. DK

    OdpowiedzUsuń

Czytaj także:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...